top of page
Ewa Staniszewska Botoks

BOTOKS

ZALECENIA POZABIEGOWE

W przypadku aplikacji botoksu trzeba pamiętać o kilku ważnych zaleceniach. Przez około 3-4 godziny po zabiegu nie należy masować twarzy, pochylać głowy oraz kłaść się. Wzrasta bowiem wtedy ryzyko przemieszczenia się preparatu, co może wywołać niepożądane efekty. Kolejnym zaleceniem jest zaprzestanie aktywności fizycznej przez około 2 dni. Zarówno wzmożony wysiłek, jak i sauna, basen czy solarium, zwiększają temperaturę ciała. Mogą więc źle oddziaływać na toksynę botulinową. Przez okres 2 dni nie należy również spożywać alkoholu. Co więcej, przez kilka dni po wizycie w gabinecie nie wolno stosować żadnych peelingów twarzy.

CZY PO ZASTOSOWANIU BOTOKSU ZMARSZCZKI ZNIKNĄ OD RAZU?

Po zastosowaniu botoksu zmarszczki nie znikają natychmiast. Wynika to z faktu, że toksyna botulinowa zaczyna działać po 2-3 dni od momentu wstrzyknięcia. Natomiast zauważalne rezultaty zabiegu zaczynają być widoczne po okresie około tygodnia. Wtedy toksyna botulinowa zaczyna oddziaływać na włókna nerwowe oraz powoduje unieruchomienie mięśni. Efekt końcowy pojawia się stopniowo na twarzy Klienta, dzięki czemu jest on w stanie powoli przyzwyczajać się do zmian zachodzących na twarzy.

 

Warto zaznaczyć, że rezultaty po aplikacji pierwszego botoksu utrzymują się przez okres od 3 do 4 miesięcy. Natomiast po kolejnym zabiegu efekty mogą być widoczne przez pół roku lub nawet dłużej. Jest to jednak uzależnione od indywidualnych predyspozycji skóry Klienta. Ponadto, zawsze warto dbać o prawidłową pielęgnację w warunkach domowych (zalecaną przez lekarza). To również wpływa na dłuższe utrzymywanie się toksyny botulinowej w organizmie. Z kolei osoby aktywne fizycznie mogą się cieszyć z efektów botoksu trochę krócej. Nie musi być tak jednak w każdym przypadku.

bottom of page