top of page
Ewa Staniszewska Lipoliza

LIPOLIZA

ZALECENIA POZABIEGOWE

Zalecenie pozabiegowe nie są bardzo rygorystyczne, jak w przypadku innych zabiegów. Należy pamiętać o higienie miejsc gdzie wkonywana była lipoliza iniekcyjna oraz codziennym przemywaniu octeniseptem.

 

Miejsca iniekcji chronimy aż do momentu całkowitego wygojenia skóry. Na kilka dni po zabiegu warto zrezygnować z korzystania z basenu, sauny, łaźni suchej i parowej, gorących kąpieli, jacuzzi ale również solarium oraz nadmiernej aktywności fizycznej (np. intensywny trening na siłowni) w celu uniknięcia nadkażenia miejsc, gdzie były wykonywane wkłucia igłą.

 

Zalecane jest także picie dużej ilości wody (najlepiej 1 litr wody na każde 20 kg masy ciała ale nie mniej niż 1,5 l wody na dobę). Dodatkowo każda aktywność (około tygodnia od wykonanego zabiegu) będzie jak najbardziej na plus i wspomagać będzie proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu.

 

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej warto zwrócić uwagę także na sposób odżywiania. Pierwszy tydzień od wykonania zabiegu dieta powinna przede wszystkim być jak najbardziej lekkostrawna. Zalecane jest też wprowadzenia na stałe diety, która będzie zapobiegała nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Warto na początek zmienić parę swoich nawyków żywieniowych a nasz organizm odwdzięczy się nam nie tylko mniejszą ilością niechcianego tłuszczyku, lecz także lepszym samopoczuciem.

PO JAKIM CZASIE WIDAĆ EFEKTY?

​Efekty Lipolizy widoczne są po około 3 tygodniach.

CZY ZABIEG TRZEBA POWTARZAĆ?

Tak, zabieg Lipolizy należy powtarzać co 3-6 tygodni, aż do uzyskania pożądanego efektu

bottom of page