top of page
Ewa Staniszewska Makijaż Permanentny

MAKIJAŻ
PERMANENTNY

ZALECENIA POZABIEGOWE

Bezpośrednio po zabiegu barwa jest zawsze intensywna, nawet przypadku delikatnego makijażu. Dlatego zwykle pierwotnie nałożony kolor będzie ciemniejszy od oczekiwanego – jest to naturalny efekt, więc nie trzeba się tym faktem niepokoić. W ciągu tygodnia kolor złuszczy się stopniowo naskórkiem i straci na swojej intensywności do 40 proc.

 

Przez około 10 dni po pierwszym zabiegu brwi nie wolno moczyć, drapać ani trzeć. Nie należy również korzystać z sauny, solarium ani basenu przez około 3 tygodnie.

 

Podczas drugiej wizyty, po upływie ok. 4-6 tygodni od wykonania zabiegu – jeżeli jest potrzeba – zabieg jest uzupełniany i korygowany. Ten etap kończy cały proces. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że makijaż permanentny jest POD skórą, więc nie można przykrywać go fluidem, pudrem itd.

 

Ze względu na delikatną i płytką pigmentację, makijaż brwi złuszcza się najszybciej ze wszystkich rodzajów makijażu permanentnego.

 

Makijaż utrzymuje się zwykle 2-3 lat, nie jest to tatuaż trzymający się dłużej!

Szybsze blednięcie przyspiesza:

  • Ekspozycja na słońce i solarium  

  • System immunologiczny

  • Stosowanie ostrych przypraw

  • Stosowanie zabiegów kosmetycznych złuszczających naskórek

  • Nie stosować kremów z RETINOLEM, ponieważ może wywabić pigment.

  • Chronić przed słońcem (filtr 50)

Makijaż permanentny wybarwia się stopniowo, lecz skóra w każdym miejscu wybarwia się inaczej, stąd po czasie mogą być widoczne prześwity. Zaleca się, co rok, półtora robić odświeżenie, koszt to 50% wartości zabiegu, by makijaż wciąż być świeży. 

bottom of page